Jednostki zewnętrzne urządzeń klimatyzacyjnych oraz klimatyzacyjno-wentylacyjnych są elementami, które należy utrzymywać w stopniu czystości zapewniającym swobodny przepływ powietrza. Wysoka czystość powierzchni wymiany ciepła zapewnia utrzymanie dobrej sprawności układu chłodniczego, niższe zużycie energii elektrycznej oraz pozytywnie wpływa na żywotność i bezawaryjność urządzeń.

 

 

HVAC External Alkali

odtłuszczający koncentrat do klimatyzacji

Wizualizacja efektu czyszcząco-wybielającego preparatu HVAC External Alkali – produktu chemii specjalistycznej do profesjonalnego czyszczenia jednostek zewnętrznych urządzeń HVAC.

 

HVAC External Alkali jest silnym preparatem zasadowym, przeznaczonym do profesjonalnego czyszczenia jednostek klimatyzacyjnych i klimatyzacyjno-wentylacyjnych w stopniu znacznym. Dzięki odpowiedniemu składowi chemicznemu produkt jest odpowiedni do usuwania tłuszczów pochodzenia gastronomicznego oraz smarów z maszyn i innych urządzeń narażonych na wycieki olejów. Efektywność oczyszczania została sprawdzona w warunkach rzeczywistych:

 

Urządzenie: Agregat chłodniczy GEA (zdj. 1);

Warunki szczególne: Urządzenie w środku dużego miasta, serwisowane 2 razy w roku.

Urządzenie z naniesionym preparatem

fot.: Zdjęcie 1. Czyszczone urządzenie z naniesionym preparatem na lamele skraplacza.

Zaletą produktu HVAC External Alkali jest wydłużony kontakt substancji aktywnych z powierzchnią międzylamelkową. W przypadku kontaktu produktu z zanieczyszczeniami tłuszczowymi i olejowymi mogą pojawić się znaczne ilości piany, które wspomagają usuwanie tego typu zabrudzeń. HVAC External Alkali skutecznie radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń jednostek stojących na zewnątrz budynków (zdjęcie 2).

fot.: Zdjęcie 2. Urządzenie w trakcie czynności serwisowych (lewa strona skraplacza).

W kontakcie z zabrudzoną powierzchnią płyn HVAC External Alkali powoduje pojawienie się piany. Intensywność pienienia uzależniona jest od ilości i rodzaju zanieczyszczeń.

Porównanie strony umytej i zanieczyszczonej Liquid Technologies

fot.: Zdjęcie 3. Porównanie strony umytej (lewa) oraz zanieczyszczonej (prawa).

Na zdjęciu 3 zostały przedstawione efekty czyszczenia urządzenia testowego. Preparat przygotowano w rozcieńczeniu 1:4 oraz zgodnie z instrukcją użytkowania. Lewa część została wyczyszczona preparatem HVAC External Alkali, natomiast prawą pozostawiono bez czyszczenia. Efekt czyszczący i wybielający jest wyraźnie widoczny po zastosowaniu produktu z linii chemii specjalistycznej przeznaczonej do profesjonalnej konserwacji urządzeń HVAC.

 

HVAC UNIVERSAL

Uniwersalny koncentrat do czyszczenia klimatyzacji

Wizualizacja efektu czyszczącego preparatu HVAC Universal – produktu chemii specjalistycznej do profesjonalnego czyszczenia jednostek wewnętrznych i zewnętrznych urządzeń HVAC

HVAC Universal jest preparatem przeznaczonym do profesjonalnego czyszczenia zanieczyszczonych jednostek wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki odpowiedniemu składowi chemicznemu produkt jest odpowiedni do usuwania tłuszczów pochodzenia gastronomicznego oraz smarów z maszyn i innych urządzeń narażonych na wycieki olejów. Efektywność oczyszczania została sprawdzona w warunkach rzeczywistych:

Urządzenie: jednostka wewnętrzna split.

Warunki szczególne: Urządzenie znajdujące się w pomieszczeniu kuchennym lokalu gastronomicznego. Jednostka zanieczyszczona w stopniu znacznym, nie serwisowana przez 2.5 roku, brak uczucia chłodu oraz samego wentylowania – urządzenie zablokowane (zdjęcie 4).

Przed czyszczeniem:

Brak możliwości otwarcia przedniej maskownicy

fot.: Zdjęcie 4. Brak możliwości otwarcia przedniej maskownicy – filtry powietrza zostały usunięte przy użyciu siły (były zalepione tłuszczem). Urządzenie silnie zanieczyszczone

HVAC Universal sprawdza się doskonale w czyszczeniu jednostek wewnętrznych o różnym stopniu zabrudzenia (zdjęcie 4). Jego zaletą jest wydłużony kontakt substancji aktywnych z powierzchnią międzylamelkową.

W trakcie czyszczenia:

Czyszczenie klimatyzatora

fot.: Zdjęcie 5. Urządzenie w trakcie procesu czyszczenia. Biała substancja znajdująca się na lamelach parownika to piana, która powstała w wyniku reakcji produktu z tłuszczem

Skład HVAC Universal został precyzyjnie opracowany w kierunku wydłużenia kontaktu zabrudzeń z substancjami aktywnymi preparatu. Ze względu na specyfikę zabrudzeń lepsze efekty spłukiwania uzyskuje się przy ciepłej wodzie. Efekty działania preparatu przedstawiliśmy na zdjęciu 6.

Po czyszczeniu:

Urządzenie po serwisie Liquid Technologies

fot.: Zdjęcie 6. Urządzenie po serwisie. Plastikowa osłona parownika została założona

Jak można zauważyć na zdjęciu 6, HVAC Universal poradził sobie z usunięciem dużej ilości zabrudzeń z urządzenia, które nie było  serwisowane przez 2.5 roku. Mycie było wykonane dwukrotnie.

Firma Liquid Technologies jest producentem profesjonalnych preparatów chemicznych i ma w ofercie szeroką gamę specjalistycznych środków do czyszczenia i dezynfekcji wewnętrznych i zewnętrznych urządzeń klimatyzacyjnych i systemów wentylacyjnych:

  • HVAC Internal Bioclean (RTU,  duża skuteczność grzybobójcza, sporo- oraz wirusobójcza, zostawia przyjemny zapach w pomieszczeniu)
  • HVAC Internal Evapor (koncentrat, czyści uporczywy brud, zostawia świeży zapach)
  • HVAC Universal (RTU / koncentrat w zależności od przeznaczenia, dodatkowa zaleta: łatwo usuwa tłuszcz)
  • HVAC External Strong (koncentrat, najsilniejszy środek na rynku, usuwa rdzę, ma działanie wybielające i rozjaśniające, bardzo wydajny)
  • HVAC External Basic (koncentrat, usuwa rdzę, uporczywe zanieczyszczenia, niweluje uporczywy niemiły zapach)
  • HVAC External Alkali (koncentrat, znakomicie usuwa oleje i tłuszcze gastronomiczne)

 

Produkty marki są gruntownie przebadane w krajowych i zagranicznych laboratoriach. Produkty biobójcze są skuteczne wobec wirusów, w tym SARS-CoV-2 . LT oferuje atrakcyjne ceny w zależności od ilości zakupionego produktu.